Lähetysyhdistys Rauhan Sanan lähetysjohtaja Jukka Paanasen tiedote koronavirusepidemian vaikutuksista yhdistyksen toimintaan

17.3.2020

Rakkaat ystävät, Elämme Suomessa nyt erittäin poikkeuksellista aikaa koronaviruksesta johtuvien rajoitusten takia. Ne muuttavat meidän jokaisen arkea tavalla tai toisella. Käytännössä kaikki hengelliset tilaisuudet jäävät useaksi viikoksi tauolle, mutta tulemme Lähetysyhdistys Rauhan Sanassa ottamaan huomioon uuden tilanteen mahdollisimman hyvin.

Ensi sunnuntaista lähtien tulemme lähettämään Radio Rauhan Sanan kautta kaksi hengellistä puhetta sunnuntaisin klo 14 alkaen. Tarkempaa tietoa tulee yhdistyksen Facebook-sivulle ja nettisivuille. Paikallisyhdistyksille on lähetetty asiasta erillinen tiedote. LYRS:n nettisivuilta, etusivun oikeasta ylä- tai alakulmasta f-tunnusta klikkaamalla, pääsee lukemaan Facebook-päivityksiämme ilman rekisteröitymistä. Samoille kanaville – nettiin ja Facebookiin – tulee jatkossakin informaatiota.

Tärkeintä on nyt muistaa: ”Rohkaiskaa ja vahvistakaa siis toinen toistanne” (1 Tess. 5: 11).

Jukka Paananen, lähetysjohtaja